Kurumsal

DSCF6101

HAKKIMIZDA

Klas Medikal genel cerrahi, abdominal cerrahi, spinal cerrahi, jinekoloji, beyin cerrahisi, üroloji ve ortopedi alanlanlarında uzmanlaşmış bir firmadır. Suprofilm, Suprojel, Suprosui, Supromesh, Beyin Cerrahi Pedisi ve Kesi drapleri kendi imalatı olan ürünlerdir. Klas Medikal, ürünlerini Supro markası adı altında üretmektedir.

Supro arge grubu ameliyat sonrası adezyonların cerrahlar için ciddi paradokslar oluşturduğunu fark etmiş ve son yıllarda, adezyonların önlenmesi konusuna odaklanmışlardır. Uzun çalışmalar sonrasında, Supro bu paradoksa çözüm getirebilecek oldukça etkili, ergonomik, kullanımı kolay ve rekabet edilebilir fiyatlarda, benzeri olmayan son derece yeni bir ürün geliştirmiştir. Bu ürünün, laparoskopi ve açık ameliyatlar kullanılmak üzere 2 formu mevcuttur.

Supro’nun merkezi Türkiye İstanbul’da bulunmaktadır. Vücutta emilebilen materyaller ve cerrahi sarf ürünleri geliştirip üretmektedir. 2002 yılından itibaren adezyon önleyici ürün çalışmalarına odaklanmış, spine cerrahisinde kullanılan jeli ve abdominal-pelvik cerrahisinde kullanılan filmi kendi pazarında medikal piyasasına sunmuştur.

Suprofilm ve Suprojel, CE onayı bulunan ve 2002’den beri Avrupa ve dünyada 30’dan fazla ülkede satışa sunulmuş bir üründür. Saf makromoleküler polisakkarid akıllı molekülünden elde edilen ürün hiçbir kimyasal madde içermemekte ve spinal cerrahi, el ve diz cerrahisi, kalça ameliyatları, abdominal ve pelvik cerrahisi gibi operasyonlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Vücuda alındıktan itibaren 14 gün içinde emilmektedir.